диета 10 кг

Pijani za kierownicą

Pijani kierowcy są plagą na polskich drogach. W mediach cały czas pojawiają się doniesienia o kolejnych zatrzymaniach kierowców „na podwójnym gazie”. Zdarza się, że prowadzący nie potrafi samodzielnie wysiąść z samochodu. W zeszłym roku aż 6,5 tysiąca wypadków spowodowali nietrzeźwi kierowcy. W parlamencie pracują nad zaostrzeniem prawa.

Projekt zmian w kodeksie karnym zakłada dożywotnią utratę prawa jazdy gdy sprawca wypadku jest pod wpływem, alkoholu, narkotyków bądź zbiegł z miejsca wypadku. Podobnie gdy policja zatrzyma pijanego kierowcę recydywistę, który był już prawomocnie skazany za jazdę po pijanemu, drugi raz może zostać skazany na 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

Posłowie uznali, że pomysł jest dobry, jednak wykonanie już niekoniecznie. Dlatego wspólnie wszystkie ugrupowania i rząd będą pracowały nad jego udoskonaleniem. Do prac ma zostać zaproszona także Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Posłanka Beta Kempa, która przedstawiała wniosek, uważa również, że warto pomyśleć o podwyższeniu wymogów dla instruktorów jazdy.

Posłowie pracują nad projektami, ale to nie wystarczy dopóki w społeczeństwie panuje ciche przyzwolenie na taki stan rzeczy. Użyjmy więc swojej wyobraźni gdy nasz znajomy będzie wsiadał do samochodu „po piwku”. Każda ilość alkoholu osłabia nasz czas reakcji i wzmaga chęć do podejmowania ryzyka, a czasami o naszym dalszym losie decydują ułamki sekundy. W optymistycznej wersji taki kierowca może zmarnować życie tylko sobie, jednak w rzeczywistości zagraża wszystkim których mija na drodze i może zniszczyć życie nie tylko swojej ofierze, ale także jej i swojej rodzinie.

template
joomla