диета 10 кг

Przygotowanie auta do sprzedaży

U nas znajdziesz kilka wskazówek, jak w najprostszy sposób przygotować samochód do sprzedaży, by uzyskać ciut lepszą cenę. Skupy samochodów kupią od Ciebie auto w takim stanie jakim jest, ale jeśli chcesz dostać większą gotówkę polecamy włożyć trochę pracy.

Na dobry początek wystarczy umyć samochód. Jeżeli na silniku Twojego pojazdu znajdują się tłuste plamy z oleju, to najlepszym rozwiązaniem będzie umycie jego na myjni samoobsługowej i dokładne wypłukanie zanieczyszczeń. Zabieg ten jest bardzo pracochłonny i szkodliwy dla środowiska, dlatego nie rób tego w domu i zdecyduj się na wizytę w autoryzowanej firmie. Większość takich myjni wyposażonych jest w filtry spływającej wody oddzielające toksyczne odpady i magazynujące je w odpowiednich pojemnikach. Uważaj również podczas mycia na instalacje elektryczną, ponieważ zbyt duże ciśnienie myjki może pozrywać kable i uszkodzić podzespoły Twojego samochodu.

car_wash

Jeżeli w komorze silnika znajdują się bezpieczniki lub komputer owiń je foliowym workiem, by uniknąć ich zamoczenia, a w konsekwencji zwarcia. Jeśli zamoczysz zbytnio głowicę rozdzielacza zapłonu i rozrusznik, możesz mieć później problemy z uruchomieniem samochodu. Poświęć trochę więcej czasu na dokładniejsze umycie zderzaków, błotników, grilla, nadkoli, kół, miejsc wokół klamek, klapki od wlewu paliwa i wszystkich szyb.

Najłatwiejszym sposobem oszczędzającym czas jest oddanie samochodu w ręce profesjonalistów w myjni automatycznej. Oprócz mycia możesz poddać swoje auto procesowi woskowania, co poprawi wygląd i jakość lakieru. Możesz także zażyczyć sobie odkurzenia i wyprania tapicerki.
 
Najważniejsze pytanie brzmi: jak wiele pracy trzeba włożyć w samochód, aby uzyskać za niego ustaloną cenę. Jeżeli szkody są naprawdę duże, a usunięcie ich wymaga od nas dużego wkładu finansowego, to lepiej będzie obniżyć cenę nawet o kilka tysięcy i sprzedać auto takie jakie jest. Zaoszczędzimy dzięki temu nie tylko pieniądze, ale również czas. Większość używanych samochodów posiada nieznaczne obicia i zarysowania powstałe podczas eksploatacji a kupujący powinni się więc z tym liczyć. Bezsensu jest zatem inwestowanie w malowanie nadwozia skoro i tak nie uzyskamy wyższej ceny niż rynkowa. Najważniejszym elementem naszego auta zasługującym na uwagę jest przednia szyba. Obejrzyj ją dokładnie i zobacz czy nie została ona uszkodzona (pęknięcia, obicia, zarysowania). W takim wypadku udaj się do specjalistycznej stacji diagnostycznej, w której pracownik, po uprzednim zapoznaniu się ze sprawą, stwierdzi czy szyba kwalifikuje się do wymiany czy też do naprawy. Jeżeli regularnie opłacasz składki AC masz prawo do naprawy uszkodzeń z kieszeni ubezpieczyciela.
 
Utrzymanie czystości we wnętrzu samochodu jest o wiele bardziej istotną rzeczą niż jego wygląd zewnętrzny. Tak naprawdę po stanie technicznym wnętrza widać, jakim kto jest kierowcą i jak dbał o auto. Czyste wnętrze wywiera pozytywne wrażenie na potencjalnym nabywcy. Wnętrze może być znacznie trudniejsze w czyszczeniu niż karoseria, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci. Zacznij sprzątanie od usunięcia wszystkich śmieci, a następnie weź się za odkurzanie. Odkurzacze oferowane na myjni dają lepsze efekty niż te domowe. Opróżnij wszystkie popielniczki i schowki.

Następnie przy użyciu wilgotnej szmatki i niewielkiej ilości środka do czyszczenia, usuń wszystkie zabrudzenia powstałe podczas eksploatacji samochodu. Dokładnie powycieraj wszystkie plastiki, siedzenia oraz najciaśniejsze zakątki między uszczelkami drzwi i szyb. Elementy kokpitu możesz pokryć środkiem konserwującym poprawiającym wygląd, a następnie suchą czystą szmatką przetrzeć wszystko do sucha. Dywaniki możesz prać i czyścić środkami dostępnymi w domu lub zakupić je w sklepie motoryzacyjnym. Jeżeli Twoje auto nigdy nie było czyszczone w środku będziesz zaszokowany ile przez te wszystkie lata zgromadziło się w nim brudu. Wreszcie należy umyć wszystkie szyby i lusterka, wewnątrz i na zewnątrz.

template
joomla