диета 10 кг

Umowa kupna-sprzedaży samochodu

Przy transakcji kupna samochodu bardzo ważną sprawą jest umowa kupna-sprzedaży. Pamiętaj!!! - nigdy nie sprzedawaj samochodu bez umowy.

Pamiętaj, żeby wpisać do umowy dokładne dane obu stron transakcji zarówno kupującej jak i sprzedającej. Jeżeli kupujących lub sprzedających jest kilku to należy podać dane wszystkich osób. Nie jest to nic skomplikowanego i nie potrzeba specjalnej wersji umowy w tym celu. Np. gdy jest dwóch sprzedających samochód to w umowie kupna-sprzedaży samochodu pod nagłówkiem "Dane sprzedającego" należy wypisać dane osobowe wszystkich sprzedających.

Należy pamiętać, że na umowie kupna samochodu muszą się także znaleźć podpisy wszystkich wymienionych w niej osób. Jeżeli któregoś zabraknie to umowa będzie nieważna.

Przykład standardowej umowy:

umowa

Data zawarcia umowy, którą trzeba na niej wpisać ma wbrew pozorom bardzo ważne znaczenie. Zgodnie z prawem pewne czynności formalne w urzędach musismy załatwić w określonym terminie (np. 14 dni), który jest liczony od daty podpisania umowy kupna-sprzedaży samochodu czyli tej, którą na niej wpiszemy.

template
joomla