диета 10 кг

Złomowanie

Chcąc pozbyć się naszego samochodu, które już nie jest w stanie jeździć po naszych drogach a co za tym idzie uwolnić się od opłacania ubezpieczenia OC jedynym rozwiązaniem jest wyrejestrowanie auta.

Możemy to zrobić poprzez jego kasację w jednym z auto szrotów. Przygotowując się do zezłomowania naszego pojazdu warto pamiętać o kilku istotnych sprawach. Pierwszą z nich jest posiadanie odpowiednich dokumentów potrzebnych do kasacji. Do najważniejszych należą poza oczywistymi jakim jest dowód rejestracyjny auta, będziemy potrzebowali dokument potwierdzający naszą tożsamość, papiery zaświadczające, że jesteśmy jedynymi właścicielami auta lub w przypadku gdy samochód posiada współwłaścicieli, ich pisemną zgodę na kasację. Gdy będziemy posiadali odpowiedni komplet dokumentów czas zadzwonić po lawetę. Warto dowiedzieć się jednak czy szrot, do którego zamierzamy oddać auta nie posiada własnej lawety i czy nie przewozi samochodów na swój koszt. Kiedy już nasz samochód dotrze na miejsce, szrot powinien wystawić nam zaświadczenie o przyjęciu samochodu do kasacji, bowiem tylko z takim dokumentem będziemy w stanie wyrejestrować nasze auto.

W czasach kryzysu bardzo popularne stały się premie za złomowanie aut. Obowiązują one w większości krajów członkowskich Unii Europejskiej, jednak nie w Polsce, a poprzez doświadczenia innych krajów można stwierdzić, że jest to znakomity pomysł na pobudzenie konsumpcji. Premie za złomowanie aut wprowadziły na przykład Niemcy lub Słowacja, jednak w różnych wysokościach. W Niemczech za oddanie auta na złom można dostać aż 2,5 tys. euro, a na Słowacji 2 tys. euro. Tylko do początku kwietnia wpłynęło w Niemczech 1200 wniosków o premie za złomowanie aut. Premię można otrzymać jedynie wtedy, gdy zdecydujemy się na kupno nowego samochodu. Jedynym warunkiem by oddać samochód na złom i dostać premię jest to, aby miał on więcej niż 10 lat. Premie za złomowanie aut, oraz ich wielka popularność zainspirowały także producentów innych branży do zastosowania tej metody i również ona się sprawdza. Tak zwana premia szrotowa bardzo napędza całą gospodarkę i na pewno pomoże jej wyjść szybciej z kryzysu. Być może niedługo w Polsce też pojawi się takie rozwiązanie, co na pewno przyniosłoby same korzyści dla gospodarki.

template
joomla